MPWiK Logo
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o.
                   
Aktualności

2012-07-03

Lublinianie i turyści dziękują MPWiK

Mieszkańcy Lublina i goście odwiedzający nasze miasto komplementują naszą Spółkę za ustawienie na pl. Litewskim kurtyny wodnej, schładzającej przechodniów w upalne dni.

Przy temperaturach powyżej 30 stopni C, wytwarzająca przyjemną mgiełkę wodną bramka robi furorę, a nam jest szczególnie miło, że wiele osób docenia inicjatywę MPWiK, dając temu wyraz w telefonach czy w e-mailach do nas.

„Chciałam bardzo serdecznie podziękować i pogratulować wspaniałej inicjatywy, jaką było zainstalowanie w Lublinie na czas upałów bramki zraszającej. Sprawiła ona nam i innym przechodniom ogromną radość, nie mówiąc już o zapobieganiu negatywnym zdrowotnym skutkom upału. Bardzo dziękuję pomysłodawcom i wykonawcom!” – napisała Pani Anna Ciepiela, a swoją korespondencję opatrzyła zdjęciem, które także tutaj publikujemy.

Pan Stanisław Napiórkowski dziękując za ustawienie bramki wodnej dodaje: „W upalny dzień była prawdziwym wybawieniem, oby więcej takich inicjatyw”.

Naszą inicjatywę dostrzegają również turyści odwiedzający Lublin. Pani Olga Savinc z Warszawy napisała do nas: „Pragnę wyrazić ogromne podziękowanie za ustawienie wczoraj przy głównej ulicy kurtyny z mgiełką , która cudownie pozwoliła przetrwać ten upalny dzień. Przyjechaliśmy ze znajomymi z Warszawy i zwiedzaliśmy Lublin w niedzielę – taki drobiazg wspaniale nam to uprzyjemnił i sprawił, że mamy z Lublina bardzo pozytywne wspomnienia. To naprawdę godne pochwały, że czasem można zrobić coś bezinteresownie dla dobra społeczeństwa. Chciałabym aby Państwo wiedzieli, że mnóstwo przechodniów z tego korzystało, jednocześnie ze sobą rozmawiając i się ciesząc jak dzieci. Taka mała rzecz, a dała wielu mieszkańcom Lublina, jak i turystom jak my, mnóstwo radości!”.

Podobnie jak wiele osób dzwoniących do nas, Pani Olga prosiła również o przekazanie podziękowań osobom bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie i codzienną eksploatację kurtyny wodnej. Z przyjemnością podziękowania te adresujemy do Wydziału Głównego Mechanika, Wydziału Pogotowia Wodociągowo-Kanalizacyjnego i Działu Promocji MPWiK.

 

Mamy nadzieję, że ochłoda w wodnej mgiełce z kurtyny nadal sprawiać będzie Państwu wiele radości.

 


”

powrót

Awarie/Wyłączenia

Pogotowie Wod.-Kan.
czynne 24h/dobę
Zobacz tabelę wyłączeń dostaw
wody wynikających z planowanych modernizacji sieci wodociągowej oraz awarii

Biuro Obsługi Klienta

tel/fax 81 532 01 80
tel. 81 532 42 81
w.315-320
kom. 724 345 300
bok@mpwik.lublin.pl