MPWiK Logo
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o.
                   
Aktualności

2020-04-22

Światowy Dzień Ziemi

Dzisiaj po raz 50 świętujemy Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczną edycję obchodzimy pod hasłem "Działania na rzecz ochrony klimatu".

Zmiany klimatu stanowią największe wyzwanie dla przyszłości ludzkości, dlatego też tak istotna jest intensyfikacja działań w celu ochrony naszej planety.

Światowy Dzień Ziemi na przestrzeni lat podkreślał istotne problemy takie jak: walka z zanieczyszczeniem, wymieraniem gatunków czy też ograniczonymi zasobami wodnymi. Wszyscy również powinni zdawać sobie sprawę, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Co roku młodzież szkolna, pracownicy firm czy też prywatni ludzie organizują akcję zbierania śmieci w okolicy, w której mieszkają, uczą się czy pracują. W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa duża część akcji odbywa się w internecie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.earthday.org gdzie można nie tylko uzyskać informacje na temat Światowego Dnia Ziemi ale i zobaczyć mapkę z wydarzeniami, które organizowane są na świecie w ramach tego święta.

powrót

Awarie/Wyłączenia

Pogotowie Wod.-Kan.
czynne 24h/dobę
Aktualnie woda dostarczana jest do wszystkich odbiorców

Biuro Obsługi Klienta

tel/fax 81 532 01 80
tel. 81 532 42 81
w.315-320
kom. 724 345 300
bok@mpwik.lublin.pl