MPWiK Logo
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o.
                   
Aktualności

2018-09-17

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk o inwestycjach MPWiK: Tak wspólnie zmieniamy Lublin

17 września 2018 roku w Ratuszu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, który podsumował dokonania inwestycyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z ostatnich 8 lat i zapowiedział realizację kolejnych projektów inwestycyjnych. W konferencji udział wzięli: Prezes MPWiK Sławomir Matyjaszczyk, Wiceprezes MPWiK Marek Spuz vel Szpos oraz Dyrektor Inwestycji MPWiK Witold Dadej.

– Pokazujemy dokonania Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w zakresie inwestycyjnym, gdyż są one naprawdę imponujące. W ostatnich latach MPWiK zainwestowało w Lublinie blisko 500 mln zł. Dzięki tym inwestycjom m.in. pokryliśmy sieciami 99 proc. miasta. Jesteśmy dziś w czołówce polskich miast, jeżeli chodzi o infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina. 

Prezes Sławomir Matyjaszczyk podsumował ostatnie 8 lat w zakresie przeprowadzonych inwestycji.

– Od 2010 roku zainwestowaliśmy blisko pół miliarda złotych w rozbudowę i unowocześnienie infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w Lublinie. Zbudowaliśmy i zmodernizowaliśmy 196 km sieci wodociągowej i 176 km sieci kanalizacyjnej – wyliczał Sławomir Matyjaszczyk, Prezes MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie.

W ramach inwestycji m.in. zmodernizowano Oczyszczalnię Ścieków „Hajdów” za ponad 122 mln zł, przebudowano stację wodociągową „Zemborzycka” za 14,5 mln zł, stację wodociągową „Dziesiąta” za 2,5 mln zł, przebudowano magistralę φ 800 za 19,4 mln zł. Ponad 2000 nieruchomości przyłączono do sieci wodociągowej, zaś ponad 3300 do sieci kanalizacyjnej. Inwestycje w sieć kanalizacyjną pochłonęły 181,4 mln zł, a w sieć wodociągową 116,9 mln zł.

- Z MPWiK inwestujemy w ramach wspólnego programu inwestycyjnego. Ten wspólny wysiłek buduje infrastrukturę, która sytuuje nas w grupie liderów w Polsce, również w zakresie nowoczesnych technologii – dodał Krzysztof Żuk. 

W latach 2018-2023 MPWiK zainwestuje w budowę i przebudowę urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych ponad 350 mln zł. Dzięki temu powstanie nowoczesna sieć wodociągowa o długości ponad 57 km i sieć kanalizacyjna o długości ponad 78 km. 

– Rozpoczęliśmy już realizację projektu współfinansowanego ze środków unijnych, w ramach którego, poza budową i przebudową sieci, zmodernizujemy również Oczyszczalnię Ścieków „Hajdów” za kwotę blisko 100 mln zł i wprowadzimy Centralny System Sterowania Produkcją Wody za 49,2 mln zł – zapowiedział Witold Dadej, Dyrektor Inwestycji MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie.

 

powrót

Awarie/Wyłączenia

Pogotowie Wod.-Kan.
czynne 24h/dobę
Aktualnie woda dostarczana jest do wszystkich odbiorców

Biuro Obsługi Klienta

tel/fax 81 532 01 80
tel. 81 532 42 81
w.315-320
kom. 724 345 300
bok@mpwik.lublin.pl